לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בהריון

עורכי דין רשלנות רפואית

יש לך שאלה משפטית בנושא? שאל אותנו בפורום רשלנות רפואית

מעקב רפואי צמוד וקפדני, במהלך ההיריון, הוא קריטי לשמירה על בריאותה של האישה ועל בריאות העובר. כל הפרה של חובת הזהירות, עלולה לגרום לנזק חמור ועל כן, ישנה חשיבות רבה לכך כי הרופא המטפל ידאג לביצוען של כל הבדיקות הדרושות, יהיה ער להיסטוריה הרפואית ויעשה את כל הדרוש, לשמור על בריאותה של האם.

הצלחתה של תביעת רשלנות רפואית בהריון תלויה במידה רבה, במומחיותו המקצועית של עורך הדין המטפל וכן, בחוות דעתו של המומחה הרפואי. על כן, יש לבחור בבעלי מקצוע אלו, בקפידה.

רשלנות רפואית בהריון – מקרים לדוגמא

נשים בהריון, צריכות להיות במעקב רפואי צמוד, הלוקח בחשבון הן את הבדיקות הסטנדרטיות שיש לבצע בתקופה זו והן את נסיבותיה האישיות של כל מטופלת.

רשלנות רפואית בהריון עלולה לקרות במצבים שונים ובין השאר:

1. התעלמות מתלונות האם : מקרים של העדר אבחון בעיה בילוד או אבחון מאוחר, נובעים לא פעם מהתעלמות של הצוות המטפל מתלונות האם על סימפטומים שונים.

במצב זה, הנזק שנגרם לאם וליילוד, יכול להיות חמור מאוד, נזק שלא היה מתרחש, אם הרופא המטפל היה נוהג על פי סטנדרט הטיפול הסביר ושולח את האם לבדיקות מתאימות, בהתאם לתלונותיה.

2. אי בירור עבר רפואי : טרם הכניסה להריון, צריך הרופא המטפל, לשאול את האישה, אודות בעיות רפואיות מהן סבלה בעבר, רגישויות לתרופות, ניתוחים וכיו"ב. כמו כן, יש לברר אודות ההיסטוריה הרפואית המשפחתית, בין השאר כדי לשלול חשש למחלות גנטיות. ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בהריון, הנגרמים כתוצאה

3. ביצוע בדיקות באופן רשלני : כאשר מבצעים בדיקה רפואית בחוסר מיומנות, עלול להיגרם נזק לאם ו/לעובר במהלך הבדיקה וכמו כן, ייתכן והתוצאה של הבדיקה, תהיה שגויה או חסרה. תביעות רבות בגין רשלנות רפואית בהריון, מוגשות בשל נסיבות אלו, של ביצוע בדיקה באופן רשלני.

רשלנות רפואית בהריון – עורך הדין והמומחה הרפואי

הצלחתה של תביעת רשלנות רפואית, תלויה בשני פרמטרים מרכזיים: מקצועיותו של עורך הדין המטפל בתביעה והמומחה הרפואי אשר כותב את חוות הדעת.

המסקנה אפוא היא כי ישנה חשיבות רבה מאוד לבחירה שקולה וזהירה של שני בעלי מקצוע אלו.

יש לפנות אך ורק למשרד עורכי דין המתמחה ברשלנות רפואית בכלל ובפרט, בעל ניסיון בתביעות רשלנות רפואית בהריון.

מה בדבר המומחה הרפואי? כל תביעה בגין רשלנות רפואית, חייבת להיתמך בחוות דעת של מומחה רפואי. במקרה של רשלנות רפואית בהריון, יהיה זה רופא נשים.

כותב חוות הדעת, חייב להיות רופא מומחה בתחומו ובעל ניסיון בכתיבת חוות דעת. בכל תחום רפואי, ישנם מומחים אשר דעתם המקצועית, נחשבת כמהימנה יותר בעיני בית המשפט ויש לפנות אליהם בלבד.

כיצד קובע בית המשפט את גובה הפיצוי?

הוגשה תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון ובית המשפט קבע כי הנתבע אחראי לנזקים שנגרמו לאם ו/ליילוד. עתה, נותר לבית המשפט להחליט בשאלת גובה הפיצוי.

בית המשפט מתחשב במספר שיקולים, בבואו לקבוע את סכום הפיצוי ובראשם, שניים: חומרת הרשלנות והיקף הנזק לה גרמה. ככל שהמעשה חמור יותר וככל שהנזק שנגרם לתובעים, הוא קשה יותר, כך סביר להניח, ייפסק סכום פיצוי גבוה יותר.

ישנם מקרים שונים של רשלנות רפואית בהריון וכאשר מגישים תביעה, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בסוג תביעות זה ולמומחה רפואי טוב, בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת.

עו"ד פז: "אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר".

עו"ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו"ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:כוכב.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanut-Psakdin רשלנות רפואית פסקי דין משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית פסקי דין לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:דגל.
פרטי יצירת קשר:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף