לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בקשר עם עקירת שיניים

ייעוץ משפטי רשלנות רפואית

יש לך שאלה משפטית בנושא? שאל אותנו בפורום רשלנות רפואית

טיפולי עקירה, רשלנות רפואית ורופאי השיניים

אחד מחלומות הבלהות של מי שעומדים לפני ניתוח, הוא החשש כי הרופא יבצע ניתוח לא נכון או, חלילה, יכרות לאדם איבר שאין צורך לכרות. כאשר אנחנו חושבים על רשלנות רפואית, בדרך כלל, אנחנו חושבים על מצבים כאלה של רשלנות רפואית בניתוחים שונים ופחות על רשלנות רפואית של רופאי שיניים. אולם, כאשר רופא שיניים עוקר בטעות את השן הלא נכונה, הרי שמדובר ברשלנות רפואית לא פחות חמורה מאשר זו של מנתח שכרת איבר לא נכון. רשלנות רפואית שיניים היא רשלנות רפואית בכל מובן המילה. גם רופאי השיניים כפופים לכל אותן החובות ולרף ההתנהגות הגבוה הנדרש מרופאים. לא בכדי הם רופאי שיניים.

מה שמרכיב את הרשלנות הרפואית שיניים איננו אלא אותו המרכיב של הרשלנות בכלל: חריגה מהסביר. כאשר בית המשפט בא לקבוע אם רופא חרג ממתחם הסבירות בטיפול מסוים, הוא משווה את פעולותיו של הרופא הנתבע אל מול פעולותיו של רופא סביר העוסק בתחום זה. מובן כי בית המשפט איננו רופא שיניים ועל כן נעזר הוא בעדותם של מומחים אשר מעידים בפניו בדבר התקיימותה של רשלנות ובית המשפט בורר על פי חוות הדעת המוגשות בפניו את האופן הראוי לטפל בעניינו של התובע. על פי ממצאיו בשילוב חוות הדעת יקבע בית המשפט אם מתקיימת רשלנות רפואית שיניים או אחרת.

טיפול רפואי הוא תהליך שכולל כמה שלבים

אשר מדברים על רשלנות רפואית שיניים ובכלל, חשוב להבין כי ההליכים הרפואיים הם תהליכים שאינם מתחילים ביום בו אתם מתיישבים אצל רופא השיניים או כשאתם מתייצבים לקבלת טיפול על ידי הרופא. התהליך כולל מספר שלבים שונים, החל משלב הפנייה אל הרופא, שלב האבחון וקביעת הדיאגנוזה, שלב בחירת הטיפול וההסבר למטופל אודות הטיפול, הסיכונים והסיכויים, שלבים שונים בביצוע הטיפול עצמו וכן הלאה. כל אחד מהשלבים האלה נועד להבטיח שלא תהיינה טעויות בהליך וכי הלקוח מבין את כלל הסיכונים והסיכויים בטיפול הרפואי. כאשר רופא איננו עוקב אחר נהלים אלה, הרי שהוא מתרשל וייתכן כי תהיה לכם עילת תביעה בין רשלנות רפואית שיניים או אחרת.

ודוק: כל אחד מהשלבים הוא חיוני לשלבים שאחריו ועל הרופא לפעול בסבירות בכל אחד מהשלבים. קביעת דיאגנוזה מוטעית אשר בעקבותיה נדרשת עקירת שן מפיו של מטופל, אינה לכשלעצמה עילת תביעה בגין רשלנות רפואית שיניים, אולם אם הסיבה שבגללה הדיאגנוזה היתה מוטעית היא רשלנותו של הרופא הרי שדווקא ייתכן כי תעמוד לכם עילת תביעה בגין רשלנות רפואית שיניים.

עקירת שן בטעות איננה עניין פעוט

עקירת שיניים מפיו של מטופל היא הליך אשר אין דרך להפכו חזרה. מרגע שנעקרה שן, לא ניתן עוד להשיבה למקומה ולא תצמח לכם שן חדשה במקום השן שנעקרה. אמנם ניתן להציב שתל במקום וישנם גם פתרונות נוספים, אולם כל אלה מהווים פיצוי חלקי בעבור מטופל אשר נעקרה מפיו שן שלא לצורך. אם אתם חוששים כי נגרם לכם נזק בעקבות עקירת שן, בין אם שן לא נכונה ובין אם במהלך העקירה ניזוקו שיניים נוספות – עוד עילת תביעה בגין רשלנות רפואית שיניים – הרי שמומלץ כי תפנו אל עורך דין העוסק בתחום זה כדי להיוועץ עמו בדבר קיום העילה ובדבר הדרך הנכונה לזכות במלוא הסעד המגיע לכם.

עו"ד פז: "אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר".

עו"ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו"ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:בית.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanut-Psakdin רשלנות רפואית פסקי דין משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית פסקי דין לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:מפתח.
פרטי יצירת קשר:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף