לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בטיפול שיניים

עורכי דין רשלנות רפואית

יש לך שאלה משפטית בנושא? שאל אותנו בפורום רשלנות רפואית

רפואת השיניים היא אחד מתחומי הרפואה, אשר כולנו מכירים מקרוב. רבים אינם יודעים אך רשלנות רפואית, עלולה לקרות גם בטיפול שיניים.

זוהי הסיבה מדוע יש לנהוג בזהירות רבה בבחירת רופא השיניים ולפני כל פרוצדורה רפואית, יש לקבל חוות דעת נוספת, של רופא מומחה אחר.

רשלנות רפואית שיניים, יכולה להתרחש בטיפול פשוטה כסתימה, במהלך טיפול שורש או בטיפולים מורכבים יותר כמו ניתוח חניכיים. כמו כן, ישנן תביעות המוגשות בגין רשלנות רפואית בטיפול שיניים אסתטי.

כאשר מגישים תביעה, פוסק בית המשפט פיצוי עבור כל הנזקים שנגרמו לתובע עקב הטיפול ובמקרים רבים, אין המדובר רק בנזק פיזי, אלא גם בנזק נפשי.

רשלנות רפואית שיניים – מקרים לדוגמא

בתי המשפט דנים בתביעות רבות המוגשות בין רשלנות רפואית שיניים. להלן, שלושה מקרים לדוגמא:

1. העדר מיומנות וניסיון מתאימים : הם גורמים מרכזיים לרשלנות רפואית בטיפולי שיניים. לא פעם, מבצעים רופאי שיניים, טיפולים הדורשים התמחות מיוחדת והם גורמים לנזקים פיזיים קשים מאוד למטופלים. אבחון שגוי של מחלת שיניים, עלול גם הוא לנבוע מהעדר ניסיון מספק.

2. רשלנות רפואית בטיפול אסתטי : מקרה אחר נפוץ למדי הוא ביצוע טיפול רפואי אסתטי באופן רשלני, למשל, הלבנת שיניים. ישנן מספר שיטות להלבנה, כאשר על הרופא לבחור את השיטה המתאימה ביותר למטופל. בחירה שגויה, עלולה להיחשב כרשלנית, אם רופא סביר לא היה עושה טעות זו.

3. אלרגיה לתרופות : רופא שיניים מוכרח לברר עם המטופל, האם הוא סובל מאלרגיות לחומרי הרדמה, תרופות וכיו"ב. לא בירר זאת הרופא, עלול לגרום לנזק חמור למטופל, על ידי מתן מרשם לא מתאים.

תביעת פיצוי

רשלנות רפואית שיניים, גורמת במקרים רבים לנזקים פיזיים ואף נפשיים, חמורים מאוד. בית המשפט הדן בתביעת רשלנות, פוסק לתובע, פיצוי המשקף את היקף הנזק שנגרם לו.

למשל, כל פגיעה פיזית משמעותית, לרבות במסגרת טיפול שיניים, עלולה לגרום לאובדן ימי עבודה ואף לירידה בכושר העבודה. יציג התובע את תלושי השכר, לראייה על רמת הכנסתו, על מנת שבית המשפט יוכל לפצות כראוי על אובדן ימי עבודה.

חוות הדעת הרפואית המוגשת מטעם התובע בתביעת רשלנות רפואית שיניים, קובעת כי הטיפול היה רשלני וכן, מתייחסת להיקף הפגיעה ולאחוזי הנכות כתוצאה מהטיפול.

האם אפשר למנוע?

בחירה זהירה של רופא השיניים וקבלת חוות דעת נוספת לפני טיפול, יכולים בהחלט למנוע רשלנות רפואית שיניים.

ראשית, אל תפנו לרופא שיניים לא מוכר. קבלו המלצה מרופא המשפחה או מחברים ובני משפחה, המטופלים אצל רופא מסוים, תקופה ארוכה ומרוצים מן הטיפול.

אם יש לכם בעיית שיניים מסוימת, חשוב לפנות לרופא שיניים, המתמחה בסוג הבעיה ממנה אתם סובלים. למשל, אם עליכם לעשות טיפול שורש, וודאו כי הרופא אליו אתם פונים, הוא מומחה לטיפולי שורש.

קיבלתם אבחנה? הוסבר לכם איזה טיפול עליכם לעבור? לפני שממשיכים, פונים לקבלת חוות דעת נוספת. כך, תהיו בטוחים כי לא הייתה טעות באבחון ותוכלו להמשיך בטיפול רגועים.

רשלנות רפואית שיניים, עלולה לגרום לנזקים פיזיים חמורים מאוד. חלק מן המקרים, ניתן למנוע על ידי בחירה זהירה של רופא השיניים וקבלת חוות דעת נוספת. בתי המשפט מפצים את הנפגעים מטיפולי שיניים רשלניים, כאשר הפיצוי ניתן הן על נזק פיזי והן על נזק נפשי.

עו"ד פז: "אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר".

עו"ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו"ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanut-Psakdin רשלנות רפואית פסקי דין משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית פסקי דין לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף