לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בטיפול שיניים – פרשת בוגנים

רשלנות רפואית

יש לך שאלה משפטית בנושא? שאל אותנו בפורום רשלנות רפואית

רשלנות רפואית במסגרת טיפולי שיניים, עלולה לגרום לכאבים פיזיים עזים למטופל. כמו כן, לעיתים קרובות, היא מאלצת את המטופל לפנות לרופא אחר, לקבלת לטיפולים משקמים, הכרוכים בזמן רב ובעלות כספית גבוהה.

כאשר מוגשת לבית המשפט, תביעת רשלנות רפואית שיניים, בוחן בית המשפט את טיב הטיפול שניתן והאם ישנו קשר סיבתי בין התנהגות הרופא, לבין הנזק ממנו סובל התובע.

בפסק דין ת"א 7238/04 דדה בוגנים נ' ד"ר ראול רוזנטל ואח', קיבל בית המשפט את התביעה ופסק לתובע פיצוי כספי על סך של 442,000 ₪. פיצוי זה כלל החזרים של עלויות טיפול והוצאות נוספות, פיצוי בגין כאב וסבל והפסדי השתכרות.

עובדות המקרה

התובע פנה לנתבע, לשם קבלת טיפולי שיניים. הנתבע הציע לתובע תכנית טיפולים אשר לא צלחה, אילצה את התובע לעבור סדרה ארוכה של טיפולים מתקנים ואף גרמה לו לנזק רב.

לטענת התובע בתביעת רשלנות רפואית שיניים, הטיפול שהעניק לו הנתבע, גרם בין השאר לשבירת השיניים ולהשחזת יתר, עד כדי הרס מוחלט של השיניים, כך שלא היה מנוס מלעקור אותן. התובע סבל מזיהומים רבים, מקשיי לעיסה ומצפצופים באוזניו.

בדומה למתרחש בתביעות רבות של רשלנות רפואית שיניים, הגיעו הצדדים להסכמה כי הנתבע אחראי לנזקי התובע בשיעור של 85% ועתה נותר לבית המשפט, להכריע בשאלת היקף הנזק.

מינוי מומחה מטעם בית המשפט

בית המשפט, מכריע בתביעות רשלנות רפואית שיניים, על בסיס הראיות המוצגות לו ובראשן – חוות הדעת הרפואית. במרבית המקרים, מגיש כל צד, חוות דעת מטעמו, כאשר לבית המשפט, נתונה הסמכות למנות מומחה רפואי שלישי, אשר דעתו תכריע.

כך נעשה במקרה זה, בשל חילוקי הדעות המהותיים בין שני המומחים הרפואיים. דעתו של המומחה הרפואי מטעם בית המשפט, הייתה כי היו סימנים, אשר היו צריכים לגרום לנתבע, לאבחן אחרת את מצבו של התובע ולהעניק לו טיפול שונה משנתן.

בין השאר, קבע המומחה כי שגה הנתבע, בהחלטתו, לבנות לתובע, ארבעה גשרים מחרסינה, ללא אבחנה מדויקת של מצבו.

רשלנות רפואית שיניים – פיצוי לתובע

התובע דרש בתביעתו של רשלנות רפואית שיניים, פיצוי בגין רכיבים שונים ואת מרביתם, קיבל בית המשפט:

1. החזר עלויות טיפולים : בית המשפט פסק לתובע 30,000 ₪ בגין עלויות טיפולים שעבר וכמו כן, סכום נוסף של 240,000 ₪, בגין טיפולים עתידיים, שעליו יהיה לעבור, עקב רשלנות הנתבע.

2. הוצאות שונות : טענת התובע כי נגרמו לו הוצאות רבות ומגוונות, בשל הטיפולים, התקבלה על ידי בית המשפט, אשר פסק לו סכום גלובאלי של 20,000 ₪ לעניין זה.

3. כאב וסבל : הטיפול הרפואי הרשלני שניתן לתובע, פגע באופן מהותי באיכות חייו ועל כן, פסק לו בית המשפט, את הסך של 30,000 ₪ בגין כאב וסבל.

4. אובדן כושר השתכרות : התובע הפסיד סכום ניכר משכרו, בשל הטיפולים ועל כן, נפסק לו סכום של 50,000 ₪ במסגרת תביעת רשלנות רפואית שיניים. נוסף על זאת, טען התובע כי ישנו הפסד שכר עתידי, בשל הטיפולים הנוספים שעליו יהיה לעבור.

אי לכך, פסק בית המשפט, פיצוי נוסף בגין הפסד שכר עתידי, על סך של 30,000 ₪.

טיפול שיניים רשלני, עלול לגרום לנזק פיזי חמור מאוד, הדורש מן המטופל לעבור טיפולים מתקנים. במקרה שלפנינו, פסק בית המשפט לתובע, פיצוי כספי גבוה, בגין כאב וסבל, הפסדי השתכרות והחזרי עלויות של טיפולים שעבר וייאלץ לעבור בעתיד.

עו"ד פז: "אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר".

עו"ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו"ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:דגל.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanut-Psakdin רשלנות רפואית פסקי דין משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית פסקי דין לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:דגל.
פרטי יצירת קשר:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף