לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רבנות לישראל – למה זה חשוב וטוב

רבנות – מבוא

על אף שתפקידה העיקרי של הרבנות הראשית לישראל הוא עיסוק בדת ושמירה על צביונה היהודי של מדינת ישראל, רבני הרבנות הראשית מנסים לגעת בעוד תחומים המשוייכים לאו דווקא לנושאים שהם בעיקר דתיים כמו למשל תמיכה בחיילים פצועים ובמשפחות שכולות. כמו כן הרבנות פועלת רבות לקירוב לבבות בין בני הדתות השונות בעולם.

הרבנות הראשית לישראל לא עושה הבחנה בין דתיים לחילונים

רבים חושבים שהרבנות הראשית לישראל דואגת רק לפן הדתי ומקדמת רק אינטרסים הקשורים ישירות ליהדות ולשמירת צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. לא כך הדבר. הרבנות הראשית לישראל עושה עוד דברים מעבר לפעילות הדתית וזאת על מנת לחזק את הקשר בין רוב העם שהוא לאו דווקא דתי לבין הרבנות וזאת מתוקף ההבנה שאחרי הכל כולנו בעצם יהודים, דתיים פחות ודתיים יותר. דוגמא לכך הוא הנוהג של הרבנים לבקר אצל פצועי צה"ל ופעולות האיבה וניחום משפחות שכולות, דבר שתמיד יוצר התרגשות רבה הן מצד הרבנים והן מצד המשפחות הזוכות לביקור.

* אתה לא לבד! עורכי דין מסייעים בפורום משפטי: פורום דיני משפחה

הרבנות הראשית לישראל פועלת לקירוב לבבות בעולם 

  1. הופעה בפורומים בינלאומיים – רבני הרבנות הראשית לישראל אף מקפידים להופיע בפני פורומים בינלאומיים העוסקים ביחסים בינדתיים ובינעדתיים. הרבנים אף קיימו מספר לא מועט של פגישות עם מנהיגי הדתות השונות – מוסלמים ונוצרים – מהארץ ומהעולם וזאת על מנת לגשר על חילוקי הדעות ההיסטוריים, להפיג מתחים, ולנסות לקרב בין בני הדתות השונות. דוגמא מצוינת לכך היא סדרת המפגשים של נציגי הרבנות הראשית לישראל עם נציגי הותיקן במסגרת דו שיח מתמשך המתקיים בין הותיקן לבין הרבנות הראשית לישראל. בנוסף מקיימת הרבנות הראשית לישראל מפגשים על בסיס קבוע עם אימאמים מוסלמים בכירים מישראל ומרחבי העולם.
  1. מפגשים המובילים להסכמים – חשוב לציין שמפגשים אלו הולידו הסכמי הבנות חשובים אשר תרמו לגישור ולקירוב היחסים בין הצדדים שמאז ומעולם נמצאים במעין עימות מתמשך. באשר לקשר עם הקהילה היהודית העולמית ניתן לומר כי הרבנות הראשית לישראל לא משמשת רק כסמכות רוחנית בשאלות הלכתיות אלא מהווה גם מרכז ידע לכל הקהילות היהודיות הפזורות ברחבי העולם. בסיכומו של דבר ניתן לומר שהרבנות הצליחה לקדם מהלכים עם בני העמים האחרים באמצעות השיח הדתי שנערך בין ראשי הדת של כל מדינה, כלומר אפשר לראות שלעתים השיח הדתי המתקיים בין רבנים לאימאמים למשל מביא לתוצאות הרבה יותר טובות מאשר השיח הפוליטי המתקיים בין נציגיהם הפוליטיים של המדינות השונות.

שמירת כשרות

  1. התחשבות בשומרי המסורת – בהכללה ניתן לומר שמקרב האוכלוסייה היהודית בישראל ישנו רוב ברור לשומרי הכשרות על פני לא שומרי הכשרות. לכן מתוך הבנה לצרכיהם של שומרי הכשרות מקפידה הרבנות הראשית לישראל על כשרות במפעלי המזון ובמסעדות וזאת על מנת שלא יפגעו רגשותיהם הדתיים של שומרי הכשרות.

רבני הערים משמשים כזרועה הארוכה של הרבנות הראשית לישראל ונותנים תעודות כשרות לרשתות שיווק מסעדות ומפעלים תוך הקפדה על כך שהם עומדים בנהלי הכשרות שנקבעו על ידי הרבנות הראשית לישראל. רבני האגף לשמירת כשרות ןמפקחיו אף מקפידים לבצע בדיקות כשרות באולמות אירועים ובמערכות הקייטרינג השונות וזאת על לבצע הקפדה יתרה על מהלך שמירת הכשרות ושמא לא תתקיים התרופפות בהקפדה על שמירת הכשרות.

  1. הרבנות הראשית מקפידה לעדכן ולהתעדכן – למען שמירה על "כושרם" של מפקחי האגף לשמירת כשרות מתבצעות השתלמויות למשגיחי הכשרות וזאת על מנת להתעדכן בנהלי כשרות חדשים ולעמוד על בעיות בתחום הכשרות תוך מציאת דרך לפיתרון.

עו"ד פז: "אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר".

עו"ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו"ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanut-Psakdin רשלנות רפואית פסקי דין משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית פסקי דין לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.
פרטי יצירת קשר:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף