לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עצות מועילות לפני פתיחה בהליכי גירושין

ניתן לצמצם את ההשלכות השליליות של הליכי גירושין במידה ומאמצים מספר עצות מועילות. במאמר הבא נציג את העצות הללו ונסביר מדוע חשוב לערב בעלי מקצוע.

יעוץ משפטי

גירושין הם אף פעם לא תהליך קל עבור אף אחד מהצדדים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא רק הצד המעוניין בגירושין נאלץ לקבל על עצמו ויתורים או להתגמש. חשוב לזכור גם כי מלבד ההיבט הפרקטי, הליכי גירושין מערבים המון אמוציות. קשה להתעלם מתקופת הזוגיות המשותפת, מהנכסים או מהשינוי באורח החיים. אל מערכת השיקולים הזו יש להוסיף גם את המשפחה ואת הילדים, אשר משפיעים על כל צד בגירושין בצורה שונה. אך יחד עם זאת, אימוץ עצות מועילות לפני פתיחה בהליכי גירושין והישענות על ניסיון של אנשי מקצוע עשויים להקל על התהליך.

מה היא אסטרטגיית הגירושין שלכם?

התייעצות עם עורך דין היא השלב הראשון בכל הליך גירושין. רק עו"ד גירושין יכול לספק לכם מידע על תקדימים רלוונטיים, סעיפים בחוק אותם ניתן לנצל וחובות מולם תצטרכו לעמוד. מעבר לכך, תפקידם של עורכי דין גירושין הוא לבנות יחד איתכם אסטרטגיה מנצחת. כל המתגרשים יודעים באיזה מצב הם מתחילים את התהליך, אך אף אחד אינו יודע היכן הוא יסתיים. במילים אחרות, עורך דין המומחה לדיני גירושין ומשפחה מסייע לשני הצדדים. ישנם מספר נושאים בהם חשוב לדון עם עורך הדין אותו תגייסו לשורותיכם:

1. מזונות – דיני מזונות האישה ומזונות הילדים משפיעים על הגירושין בצורה הישירה ביותר. מלבד ההוצאה הכספית, העברת המזונות תחייב במקרים רבות שמירה על קשר בין בני הזוג. ככל שתקדימו להסדיר את עניין המזונות כך תוכלו לחסוך זמן וכסף בעתיד.

2. חלוקת רכוש – בני זוג בהליך גירושין עשויים לעמוד מול בעיות רבות הקשורות אל חלוקת הרכוש המשותף גם אם אין להם הרבה נכסים. למעשה, דווקא בני זוג במעמד הביניים מגלים תוקפנות ואינם מוכנים לוותר על אף נכס. יחד עם זאת, לא ניתן להשאיר את הנכסים בבעלות משותפת ולכן הגירושין מחייבים חלוקת רכוש נכונה.

3. משמורת ילדים – בניגוד אל דיני המזונות, כאן מדובר על רכיב מרכזי ומהותי אשר ישפיע על התא המשפחתי כולו. הסדרי משמורת הילדים חייבים להתדיין בנוכחות של עורכי דין, על מנת שכל צד יוכל להבטיח כי האינטרסים שלו נשמרים בצורה הטובה ביותר.

אל תשכחו שיש אופציה לגישור

הגשת תביעות לאחר התחלת הליך גירושין אינה מבטלת את האפשרות להגיע לגישור. בהליך גישור ישנם יתרונות רבים, משום שניתן להסדיר את כל הנושאים בצורה מהירה. לאחר הליך הגישור כל אחד מהצדדים יכול להמשיך בדרכו מבלי לעורר מריבות. ברוב המקרים הליך הגישור יסתיים באווירה חיובית ולכן יאפשר לבני הזוג לשמור על מערכת יחסים תקינה אחד עם השני וכמובן גם מול הילדים המשותפים.

ידע הוא כוח

האינפורמציה שיש לכם על בני הזוג היא הכלי העיקרי בו תוכלו להשתמש על מנת לנהל משפטי גירושין. בדקו את מצב הנכסים המוצהר מול מצב הנכסים בפועל, בדקו האם יש חשבונות בנק אותם אתם לא מכירים והפעילו במידת הצורך חוקרים פרטיים על מנת לדלות פרטים נוספים.

השאירו את המשפחה בחוץ

גם אם בשלבים הראשונים יהיה קשה לכם לקבל את זה, זכרו כי הליך הגירושין מתנהל תוך הפעלת שיקול דעת קר. עצה של עו"ד דיני משפחה תמיד תהיה טובה יותר מעצה של חברים או קרובים. למרות הרצון הטוב, היועצים הלא מקצועיים שלכם אינם מכירים את סעיפי החוק ואף עשויים ליצור בעיות בלתי הפיכות. בנוסף, השאירו את הילדים שלכם למריבות. הם לא צריכים לסבול מהמצב בין ההורים ובמידה וניכרת מצוקה יש לפנות אל גורמים טיפוליים.

עו"ד פז: "אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר".

עו"ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו"ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanut-Psakdin רשלנות רפואית פסקי דין משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית פסקי דין לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף