לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עורך דין הוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל מייצג זוכים וחייבים, במסגרת הליכי הוצאה לפועל. מטרתו של הליך הוצל"פ הוא לגבות את החוב מן החייב אך בפגיעה מינימאלית, ככל האפשר בזכויותיו.

כאשר החייב ממלא אחר הסדר התשלומים, לא יוכל הזוכה לנקוט נגדו באמצעים, אך כאשר החייב אינו עומד בהסדר, יבקש הזוכה, באמצעות עורך דין הוצאה לפועל, לפעול נגד החייב, על מנת לגבות את החוב.

בשנים האחרונות, בעקבות המשברים הכלכליים, נפתחו תיקי הוצאה לפועל רבים, כאשר כל אחד מן הצדדים, הזוכה מחד והחייב מאידך, זקוקים לייעוץ משפטי של עורך דין הוצאה לפועל.

חייב כסף? פנה אל עורך דין הוצאה לפועל

חוב כספי היא סיטואציה שכיחה מאוד וניתן לטפל בה בקלות וללא עלויות מיותרות, א פועלים בזמן. נפתח נגדך תיק הוצל"פ? פנה בהקדם אל עורך דין הוצאה לפועל.

כאשר נפתח תיק הוצאה לפועל, מקבל החייב טופס אזהרה, המודיע לו על פתיחת תיק הוצל"פ. מיום קבלת האזהרה, יש לחייב 20 יום כדי לפעול. אם חלפו 20 יום ללא שום פעולה מצדו של החייב, רשאי הזוכה לנקוט באמצעים שונים נגד החייב כגון עיקול מיטלטלין, עיקול רכב וכיו"ב.

לפיכך, חשוב מאוד לפנות מיד לייעוץ משפטי של עורך דין, אשר יסייע לחייב להגיע להסדר תשלומים בו יוכל לעמוד לאורך זמן ולשלם את חובו לזוכה.עורך דין הוצאה לפועל

חקירת יכולת – מהי?

אחת מזכויותיו של החייב בהליך הוצאה לפועל, היא חקירת יכולת. זו יכולה להתקיים גם ביוזמת הזוכה וגם ביוזמתו של ראש ההוצל"פ.

מהי חקירת יכולת? כשמה כן היא, מטרתה לברר את יכולתו הכלכלית של החייב, לצורך פירעון החוב.

על החייב להגיע לחקירה עם כל המסמכים אשר יאפשרו לראש ההוצאה לפועל, להבין אלו נכסים יש לחייב, מהי הכנסתו ומהו היקף חובותיו הכולל:

1. שאלון : החייב יענה על שאלון בדבר היכולת שלו לשלם את החוב, נשוא תיק ההוצל"פ.

2. כתב ויתור על סודיות: החייב חותם על כתב ויתור סודיות אשר מאפשר לראש ההוצאה לפועל, לפנות לכל גוף לקבלת מידע אודות החייב.

3. מסמכים נוספים : עורך דין הוצאה לפועל ידריך את החייב איזה מסמכים להביא אל החקירה, על מנת שניתן יהיה להוכיח את מצבו הכלכלי. בין השאר ניתן להביא תדפיסי חשבון בנק, תלושי משכורת וכיו"ב.

בסיומה של חקירת היכולת, ייתן ראש ההוצאה לפועל, צו תשלומים לחייב, המתבסס על התרשמותו ממצבו הכלכלי. על החייב לעמוד בהסדר שנקבע ואם לא יעשה כן, הזוכה יהיה רשאי להגיש בקשה להוצאה לפועל, לפעול נגדו בהליכים שונים.

לפיכך, חשוב מאוד לחייב להגיע לחקירה, כאשר הוא מיוצג על ידי עורך הדין הוצאה לפועל, אשר יוודא כי צו התשלומים שיקבל החייב, הוא האופטימאלי ביותר עבורו.

ייצוג זוכים

תיקי הוצאה לפועל נפתחים על ידי זוכים מסוגים שונים, למשל, עיריות, בנקים, חברות ואנשים פרטיים. כאשר עורך דין הוצאה לפועל, מייצג זוכה, מטרתו היא לגבות את החוב במהירות האפשרית עבור הלקוח.

עורכי דין המייצגים זוכים, יודעים לזהות היטב האם החייב מעוניין לשלם את החוב אך מתקשה לעשות זאת, או האם מדובר בחייב משתמט.

מטבע הדברים, אופן הטיפול של עורך דין הוצאה לפועל, משתנה על פי סוג החייב. כאשר החייב הוא אדם הגון אשר מעוניין להסדיר את החוב, עורך הדין יגיע עמו להסדר תשלומים אשר יתאים לזוכה ובו יוכל החייב לעמוד.

לעומת זאת, כאשר עורך הדין מבין כי החייב משתמט, ניתן לנקוט נגדו בהליכים שונים של הוצאה לפועל וכך לגבות את החוב.

עורך דין הוצאה לפועל מייצג זוכים וחייבים, בהליכי הוצאה לפועל. כאשר עורך הדין מייצג את הזוכה, יפעל לגביית החוב בהקדם האפשרי. כאשר מייצג חייב, ידאג להסדר תשלומים נוח, בו יוכל החייב לעמוד, בכדי להימנע מהליכים של הוצל"פ כמו עיקול.

עו"ד פז: "אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר".

עו"ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו"ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanut-Psakdin רשלנות רפואית פסקי דין משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית פסקי דין לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.
פרטי יצירת קשר:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף